Podstawowe etapy wdrożeń naszych produktów

Zamiarem tego etapu jest określenie celów projektu, zrozumienie środowiska gospodarczego, ustanowienia organizacji projektu oraz określenie kierunków usprawnienia firmy. Czynnościami wykonywanymi w pierwszym etapie są m.in. przeprowadzenie narady inicjującej, ocena istniejącego stanu funkcjonowania firmy oraz powołanie zespołu wdrożeniowego. Po przedstawieniu metodyki i zakresu projektu przeprowadzamy analizę przedwdrożeniową, natomiast kierownik zespołu definiuje szczegółowy harmonogram wdrożenia, plan wdrożenia projektu oraz kosztorys.

Celem tego etapu jest uzgodnienie i udokumentowanie procesów gospodarczych firmy, określenie priorytetów zmian oraz przeprojektowanie sposobów działania oraz struktury.

Czynnościami wykonywanymi w ramach tego są: prezentacja metody, udokumentowanie procesów gospodarczych, analiza i wybór procesów do przeprojektowania oraz ich przeprojektowanie.

Rozpoczyna się od szkoleń użytkowników kluczowych i administratora. Następnie wypracowana jest koncepcja systemu na poszczególnych obszarach działania przedsiębiorstwa po przeniesieniu ich do systemu. Opracowywany jest prototyp konwersji danych oraz wykonywany jest test przeniesienia danych.

Tworzone scenariusze testowe mają za zadanie sprawdzić poprawność implementacji poszczególnych procesów biznesowych w systemie. Formalne zatwierdzenie uruchamianej funkcjonalności. Przeprowadza się w celu ustalenia, czy można zaakceptować system lub moduł. Testy te najlepiej jest przeprowadzać po zakończeniu testów integracyjnych, dzięki czemu w testowanych aplikacjach nie powinny występować już błędy związane z komunikacją między poszczególnymi elementami. W testach akceptacyjnych sprawdzana jest poprawność procesu biznesowego z punktu widzenia użytkownika końcowego. W ramach testów akceptacyjnych, oferujemy m. in.:
– zbieranie i zgłaszanie wymagań biznesowych;
– przygotowanie scenariuszy akceptacyjnych;
– testy akceptacyjne (wykonywanie scenariuszy akceptacyjnych);
– zgłaszanie błędów i raportowanie progresu prac.

Ostatni etap wdrożenia przed uruchomieniem systemu rozpoczyna się od weryfikacji poprawności parametryzacji. Następnie przygotowywane są instrukcje stanowiskowe oraz szkolenia użytkowników końcowych.

W zależności od rodzaju wdrożenia dane mogą być przenoszone ze starego systemu. Po weryfikacji wprowadzonych danych podejmowana jest decyzja o rozpoczęciu pracy w systemie.

Etap ten kończy się podpisaniem protokołu zakończenia projektu.

Usługi polegające na usuwaniu przez wykonawcę wad, realizowane przez zespół konsultantów dedykowanych do wykonania wdrożenia (w trybie projektowym), świadczone przez wykonawcę.

W ramach Asysty powdrożeniowej, oferujemy system zgłoszeń Help Desk, konsultacje telefoniczne, pomoc poprzez połączenie zdalne oraz audyty powdrożeniowe.

Aktualności

16
paź

Goście z Doliny Krzemowej

Już w listopadzie będziemy mieli zaszczyt gościć dr Janusza Bryzka, światowego pioniera i autorytet w branży micro-mechaniki krzemowej MEMS (Micro-Electro Mechanical Systems), który uważany jest za prekursora w dziedzinie sensorów elektronicznych (Sensors Solutions). Dr Bryzek jest wizjonerem w zakresie kooperacji medycyny oraz IT,  a także wysokiej klasy specjalistą z Doliny Krzemowej, który tworzy oraz...
04
paź

Rewolucja w zamówieniach publicznych!

Od przyszłego roku zapowiada się prawdziwa rewolucja w przetargach. Wszystkie jednostki administracji publicznej będą musiały dostosować się do nowych przepisów w zamówieniach publicznych. Obowiązkiem wszystkich zamawiających będzie pełna elektronizacja zamówień, w tym wprowadzenie e-faktur i przyjmowanie ofert wyłącznie w formie elektronicznej. Zgodnie z Dyrektywą 2014/24/UE termin wdrożenia wymaganej elektronizacji przypada na IV kwartał 2018....
04
wrz

Lublin Business Run - pobiegli po marzenia !!

W niedzielne przedpołudnie 5-osobowa ekipa honorowych biegaczy z R-Soft Studio ruszyła w deszczu, spełniać marzenia 18-letniego Mateusza. Mimo niesprzyjającej, jesiennej pogody Monika, Tomek, Mariusz, Kamil i Gabriel dali z siebie wszystko w biegu o nazwie Lublin Business Run. Liczył się tylko jeden cel: uzbierać pieniądze na protezę dla Mateusza, która umożliwiłaby mu normalne życie. Ponad...