Problem z bezpieczeństwem?! Już dziś zadbaj o ochronę danych!

Problem z bezpieczeństwem?! Już dziś zadbaj o ochronę danych!

Fala cyberataków w Europie…
Renault, Nissan i Dacia- te trzy ogromne koncerny samochodowe padły ofiarą groźnego cyberataku hakerów grasujących w całej Europie.
Fala cyberataków dotknęła ponad 100 krajów, a jej działania wymierzone były zarówno w firmy jak i instytucje. Wirus rozprzestrzeniony przez hakerów spowodował wstrzymanie produkcji w części zakładów i naraził firmy na duże straty finansowe. W wyniku ataku ucierpiał również system Deutsche Bahn, niemiecki operator kolei, który odnotował poważne problemy w działaniu wyświetlaczy z komunikatami.

…dotknęła również Urzędy Jednostek Samorządu Terytorialnego w Polsce!
Nie tylko potężne firmy stanęły przed obliczem utraty danych. Cyberataki skierowane były również na Urzędy JST. Kilkadziesiąt jednostek, również z Województwa Lubelskiego zostało sparaliżowanych przez wirusy przenoszone zarówno przez zewnętrzne nośniki danych jak i linki. Cyberprzestępcy podszywali się pod znane, zaufane firmy aby mieć gwarancję na powodzenie swoich działań.

Niebezpieczeństwa czyhające w sieci
Powyższe przypadki uświadamiają, że bezpieczeństwo systemów informatycznych oraz znajdujących się w nich danych jest poważnie zagrożone. Cyberprzestępcy wykorzystują coraz bardziej zaawansowane metody ataków. Dotykają one nie tylko duże firmy, ale również instytucje państwowe i publiczne. Nie czekaj i dowiedz się jak nie paść ofiarą internetowych przestępstw.

Jak uchronić się przed cyberatakami? 
Profesjonalne oprogramowanie to podstawa bezpieczeństwa. W związku z tym
R-Soft Studio proponuje rozwiązanie, które zapewni całkowitą ochronę przed wyciekiem danych w Twoim przedsiębiorstwie lub instytucji. Oprogramowanie monitoruje i szybko wykrywa awarie sieci, a także umożliwia pełną kontrolę i zarządzanie zasobami IT.
Dopełnieniem systemu jest urządzenie firewall, gwarantujące niezawodną ochronę na styku sieci lokalnej z Internetem. Dzięki niemu poziom bezpieczeństwa będzie stale monitorowany, zagrożenia szybko eliminowane, a dodatkowo umożliwi łatwe i wygodne tworzenie raportów.

W walce z cyberprzestępstwami szczególnie istotna jest świadomość pracowników dotycząca zagrożeń. Dlatego proponujemy również szkolenia mające na celu przekazanie im pełnej wiedzy na temat niebezpieczeństw oraz sposobów ich unikania.

Potrzebujesz przeglądu i oceny bezpieczeństwa systemów w instytucji lub firmie? R-Soft Studio przeprowadzi profesjonalny Audyt Bezpieczeństwa!